KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052154
nr 1405 2154
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Oljemålning, Kvinna i landskap. Signerad, daterad -44. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 69x60 cm
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:19:28
10/6 20:25:20
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer